23 kwietnia 2022

Korzyści z korzystania z systemu ERP w chmurze dla małej firmy

Chmura ERP to rozwiązanie informatyczne, które oferuje firmom korzyści płynące z oprogramowania dla przedsiębiorstw bez związanych z tym kosztów. Jeśli Twoja firma jest zainteresowana technologią chmury, ale nie ma budżetu, aby zainwestować w pełnoprawny system ERP, nadszedł czas, aby przyjrzeć się cloud computing i wszystkie jego potencjalne zalety. To powiedziawszy, oto kilka korzyści z korzystania z chmury ERP.

  • Zwiększone bezpieczeństwo

Z ERP w chmurze, nie musisz się martwić, że zostaniesz zhakowany. Oprogramowanie ERP działa na dedykowanym serwerze w twojej chmurze. Oznacza to, że wszystkie dane są zabezpieczone i nie ma możliwości jakiegokolwiek włamania lub podatności na ataki, dzięki czemu jest ono bezpieczne przed atakami złośliwego oprogramowania.

  • Łatwy dostęp

Tak długo, jak członkowie Twojego zespołu są podłączeni do bezpiecznego łącza internetowego, system Cloud ERP umożliwia im dostęp do plików i informacji bez względu na to, w którym miejscu na świecie się znajdują. Nie ma potrzeby noszenia ze sobą dysków twardych, pamięci USB, a nawet komputerów. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby każdy fragment danych był na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo, chmura ERP może obsługiwać duże pliki bez problemu; nic nie powstrzymuje Cię przed dołączeniem tego ogromnego raportu ze wszystkimi najnowszymi danymi biznesowymi w nim.

  • Szybki dostęp do plików

Po zalogowaniu się do Chmura ERPwszyscy członkowie Twojego zespołu otrzymają wiadomość e-mail zawierającą dane do logowania. Po zalogowaniu mogą oni uzyskać dostęp do dowolnego pliku umieszczonego w Chmurze ERP. Oznacza to, że nie ma już potrzeby wysyłania wiadomości e-mail w obie strony, aby sprawdzić, czy plik został pobrany lub jest gotowy do wyświetlenia.

  • Łatwość użytkowania

Tradycyjne systemy ERP mogą być trudne w użyciu dla niektórych firm. Często wymagają one szerokiego dostosowania, zanim będą działać prawidłowo, co oznacza, że najprawdopodobniej trzeba będzie zatrudnić dodatkowy personel IT lub nawet zlecić to na zewnątrz. Dzięki chmurze obliczeniowej dostęp do danych jest łatwiejszy niż kiedykolwiek, ponieważ nie wiąże się to z żadną instalacją ani kłopotami.

  • Analityka w czasie rzeczywistym

Dane są podstawą każdej firmy, a w dzisiejszej epoce cyfrowej dostęp do danych w czasie rzeczywistym jest nie tylko wygodny, ale i niezbędny. System ERP w chmurze pozwala na analitykę i raportowanie w czasie rzeczywistym wszystkich danych biznesowych. Niezależnie od tego, czy dane są potrzebne do podejmowania decyzji, czy do natychmiastowej analizy, chmura obliczeniowa to umożliwia.

  • Niższe nakłady kapitałowe

Jeśli jesteś małą firmą, ostatnią rzeczą, jaką chciałbyś zrobić, jest wydanie fortuny na sprzęt, który będzie używany tylko przez kilka lat, dopóki go nie wyeksploatujesz. Rozwiązanie w chmurze zapewnia firmie dostęp do oprogramowania klasy korporacyjnej bez konieczności zakupu nowego sprzętu z góry. Obniża to wymagane nakłady inwestycyjne z tysięcy dolarów rocznie do zaledwie kilkuset miesięcznie.

  • Zwiększenie produktywności

Niektóre firmy zauważają, że ich produktywność może spadać, gdy korzystają z tradycyjnych systemów ERP. Wynika to zazwyczaj z faktu, że takie systemy nie są przystosowane do urządzeń mobilnych i wymagają stałego połączenia z Internetem do działania. Oznacza to, że spędzasz dużo czasu, borykając się z problemami związanymi z czasem ładowania i opieszałością, co z kolei utrudnia Ci osiąganie najlepszych wyników. System ERP w chmurze przeciwdziała temu problemowi, przenosząc wszystkie procesy online, pozwalając im być szybsze i mniej problematyczne przy zachowaniu bezpieczeństwa informacji przez cały czas.

Podsumowanie

Jeśli jeszcze nie próbowałeś systemu opartego na chmurze, nadszedł czas, aby w niego zainwestować. Mają one wiele do zaoferowania i mogą zwiększyć Twoją produktywność bardziej, niż mogłoby się wydawać. Warto spróbować i zobaczyć, jakie efekty można uzyskać.