Dlaczego studenci coraz częściej wybierają przestrzenie coworkingowe?
Każdego roku świat ulega gwałtownym zmianom ze względu na modernizację produkcji, rozwój i ekspansję sektora usług, a także wprowadzanie technologii cyfrowych. Obecnie treść istniejących typów zawodów została uaktualniona, pojawiły się nowe specjalności, a rozwój globalnej integracji i unifikacji doprowadził do masowego zbliżenia i zjednoczenia ludzi z różnych sfer życia w działaniach projektowych. Zmiany zachodzące w świecie wymagają zmian w infrastrukturze. Modyfikacja i transformacja były impulsem do pojawienia się w naszym życiu przestrzeni coworkingowych. Przestrzenie te wymyślono, aby stworzyć takie miejsce pracy, które mogłoby łączyć nie tylko ludzi o różnych zawodach, niezależnych od siebie, ale także studentów.
Dlaczego Coworking?
Pandemia COVID-19 dała instytucjom edukacyjnym bodziec do zmiany obowiązujących standardów i redefinicji dotychczasowych praktyk nauczania. Hybrydowy format pracy uczniów stał się "nową normą". Doświadczenie wymuszonego "dystansu" pozwoliło instytucjom edukacyjnym zrozumieć, że kluczowym elementem jest cel nauki, a miejsce nie jest aż tak ważne.
Ponadto w ostatnich latach studenci zaczęli zwracać większą uwagę na własne zdrowie, a co za tym idzie - szukać miejsc, w których czują się najlepiej i są najbardziej produktywni. W ten sposób pisanie prac naukowych, esejów, szukanie najlepszego custom writing staje się przyjemną rutyną, a nie torturą.
Szybka reakcja
Im więcej elastyczności, tym lepiej - to główny trend w rozwoju przestrzeni coworkingowych. Pojęcie elastyczności jest stosowane w najszerszym znaczeniu tego słowa: do planu studiów, wyboru miejsca pracy, organizacji przestrzeni i procesów edukacyjnych. Jeśli mówimy o tym, jak zaaranżowana jest przestrzeń coworkingowa, to z pewnością musi ona łączyć w sobie różne rodzaje miejsc do nauki - od standardowych stolików po pufy i sofy, a także regały czy "okrągłe" stoły, przy których może zasiąść kilku studentów.
Jeśli chodzi o procesy edukacyjne, przestrzenie coworkingowe zapewniają nie tylko sale konferencyjne i sprzęt potrzebny do prowadzenia wykładów, ale także możliwość pracy w dogodnym trybie, oferując przede wszystkim kilka rodzajów abonamentów w zależności od rodzaju miejsca i czasu pobytu.
Studia i życie
Dla nowej generacji studentów kluczowa jest równowaga między nauką a życiem. Priorytetem jest możliwość studiowania zdalnego, korzystania z usług custom writing, dostępu do infrastruktury i niezbędnych materiałów, a wszystko to w wygodnym harmonogramie. Dlatego przestrzenie coworkingowe wybierają lokalizację i organizują usługi zgodnie z tymi kluczowymi cechami.
Wyposażają również strefy rozrywki. W ostatnich latach studenci niektórych uczelni remontują opuszczone pomieszczenia na terenie swoich wydziałów i organizują w nich przestrzenie coworkingowe. Dzięki tym innowacjom i niestandardowym rozwiązaniom wielu studentom udało się poprawić równowagę między nauką a życiem. Przestrzenie coworkingowe osiągają to nie tylko dzięki dogodnej lokalizacji, ale także dzięki dodatkowym usługom, które oferują.
Wspólnym elementem wszystkich takich miejsc jest kawiarnia, w której można zjeść przekąskę i napić się kawy, a także odpocząć w strefie relaksu. W niektórych z tych miejsc znajdują się również prysznice, co jest szczególnie ważne w okresie letnim. Widzowie, do których skierowane są te przestrzenie, dostosowują swoje usługi do swoich potrzeb.
Wnioski
Pandemia pokazała, że młodzi ludzie mogą uczyć się i pracować zdalnie bez szkody dla swoich postępów. Jednak na ich produktywność może mieć wpływ otaczająca ich przestrzeń. Tworząc przestrzenie coworkingowe, studenci otaczają się nie tylko wygodami, ale także podobnie myślącymi ludźmi, którzy w przyszłości mogą im pomóc w życiu, nauce i pracy na bardzo wysokim poziomie.