12 grudnia 2016

Szybkość druku, kiedy jest istotna?

Ekonomiczna drukarka

Szybka drukarka będzie przydatna w momencie, gdy chce się intensywnie korzystać z urządzenia.

Najszybszego wydruku oczekiwać można na laserowym sprzęcie. Drukarki atramentowe mają mniejsza prędkość druku czystego tekstu. Jeśli dodatkowo są elementy graficzne to również druk będzie wolniejszy i to znacząco. Najczęściej w opisie urządzenia będziemy mieli tą cechę wyrażona jako liczba stron na minutę. Najczęściej oznacza to dokładnie ile drukuje się w najszybszym trybie pracy urządzenia. Porównując ta cechę między drukarkami warto sprawdzić czy przypadkiem wysoka szybkość nie wynika z tego, że jakość wydruków będzie gorsza. Szybkość urządzeń znacząco się również. Jeśli chcemy mieć tylko sprzęt do domu to akurat ten element może mieć dla nas małe znaczenie.

Prędkość drukowania

Szybkość do 10 stron na minutę będzie się stosować w przypadku drukowania sporadycznego, szczególnie że istotna jest jakość wydruku bardziej niż szybkość, wtedy to urządzenie będzie ok.

Prędkość do 30 stron na minutę to już dla małych i średnich firm. Urządzenie jest wydajne i pozwoli zaoszczędzić nieco czasu.

Prędkość od 40 stron na minutę w górę. To już urządzenie do dużych biur, gdzie mamy wielu pracowników i drukuje się znaczne ilości dokumentów.

Jaka drukarka z drukowaniem bezprzewodowym?

Komunikacja bez kabli to na pewno wielki atut takich urządzeń. Po skonfigurowaniu połączenia będzie można korzystać z drukarki z każdego urządzenia podłączonego do sieci. To funkcja korzystna, gdy w miejscu pracy czy w domu jest kilka osób zainteresowanych drukowaniem. Jeśli ta cecha będzie nas interesować warto sprawdzić jak określony jest interfejs Wi-Fi jako dostępny bądź niedostępny. Często wiele osób pracuje obecnie z tabletami czy smartfonami i dlatego drukowanie zdalne może się okazać bardzo ważne.

Koszty eksploatacji drukarki

Nie zapominajmy również o tym, że używanie drukarki wiąże się z pewnymi kosztami i to taki element, który musimy rozważyć. Bez sensu będzie kupować tanie urządzenie, jeśli jego możliwość wykorzystywania będzie się potem wiązać z bardzo dużymi wydatkami eksploatacyjnymi. Dlatego warto na tą sprawę zwrócić uwagę. Koszt wydruku na pewno jest niższy w laserowych sprzętach, trzeba jednak rozważyć czy drukować będziemy aż tyle, by te wydatki na drogie laserowe urządzenia się na opłaciły.

Drukarka biurowa

Trzeba również pamiętać, że toner laserowej drukarki jest wydajny, ale niestety bardzo często okazuje się, że jest bardzo drogi i jego wybór dla naszego sprzętu będzie dużym jednorazowym wydatkiem. przed zakupem warto sprawdzić czy nasz sprzęt przyjmuje zamienniki.