16 grudnia 2015

Studenckie dylematy: laser czy atrament, drukarka czy kombajn do zadań specjalnych?

Współcześnie studia bez komputera nie są już możliwe. Zamiast spędzać wiele godzin w bibliotece to spędzamy je przy komputerze i elektronicznie szukamy interesujących nam informacji. Obecnie nie wystarczy jednak sam komputer. Okazuje się bowiem, że coraz częściej takim potrzebnym sprzętem będzie między innymi drukarka czy sprzęt do kserowania. Dlatego właśnie drukarka to maszyna, która praktycznie w każdym studenckim mieszkaniu się pojawia.

Tusz czy laser? Każda osoba, która będzie się decydować na kupno urządzenia musi wybrać czy interesuje ją sprzęt laserowy czy atramentowy. Jeszcze nie tak dawno raczej nie było problemów. Drukarki laserowe były znacznie droższe, gwarantowały szybsze drukowanie czarnobiałe. Natomiast atramentówki były przeznaczone dla tych, którzy chcieli drukować również w kolorze. Obecnie sytuacja się zmieniła, ponieważ producenci laserówek doprowadzili do nowoczesnej produkcji sprzętu, tak że są one tańsze i dostępne dla każdego użytkownika. Jednocześnie jednak producenci drukarek atramentowych również się nie zatrzymali i mamy sporo naprawdę dobrych sprzętów. Precyzja i szybkość Między innymi jakość wydruków nie jest już zarezerwowana dla laserowych drukarek. Coraz częściej bowiem atramentowe drukarki są bardziej precyzyjne a także mają mechanizmy pozwalające na szybsze drukowanie. Nie ma się więc co dziwić, że mamy możliwość tworzyć naprawdę doskonałe wydruki. Możliwości polegają między innymi na tym, że atramentowa drukarka pozwala na doskonałe wydruki w kolorze tak jak w laboratoriach fotograficznych. Firmy dążą także do tego, by minimalizować koszty użytkowania sprzętu. Okazuje się bowiem, że to właśnie dla wielu użytkowników drukarek atramentowych było znaczącym problemem.

Musimy sobie powiedzieć, że doprowadzono do sytuacji, w której można łatwiej uzupełnić pojemniki z tuszem i tym samym będzie można ograniczyć koszty. Jest to właśnie bardzo ważne dla atramentowych drukarek, jeśli chcą konkurować ze sprzętem laserowym, który od zawsze gwarantuje możliwość taniego drukowania. Trudno więc jednoznacznie powiedzieć obecnie, który sprzęt będzie sprawdzał się najlepiej. Na pewno warto docenić starania producentów, którzy w przypadku obu rodzajów urządzeń starają się cały czas działać w taki sposób, by wprowadzać do sprzedaży takie urządzenia, które będą przyjazne użytkownikowi indywidualnemu. I jak się okazuje to rzeczywiście staje się możliwe, ponieważ wiele drukarek jest świetnej jakości pozwalają one na tanie i dobre jakościowo wydruki. Poza tym również ceny drukarek mocno się do siebie zbliżyły. To wszystko sprawia, że trzeba się mocno zastanowić nim podejmie się decyzję jaką drukarkę wybrać. najważniejsze to zawsze bilansować koszty i myśleć o swoich konkretnych potrzebach.