30 listopada 2015

Jakość druku

Wiele osób uważa, że to sama drukarka decyduje o tym jaka będzie jakość wydruków. Jednak jest to przekonanie błędne. Drukarka oczywiście ma znaczenie, ale jeśli nie będzie miała dobrych materiałów eksploatacyjnych to tak naprawdę sama nic nie będzie w stanie zrobić. Dlatego właśnie wydaje się, że to od tuszu czy tonera a także używanego papieru przede wszystkim będzie zależeć wydruk oraz jego jakość. Tusz zawarty w tonerze jest bardzo ważny, ale samo urządzenie jako cały toner składa się z masy różnych małych elementów.

I one wszystkie połączone w całość decydują o tym jaka będzie jakość wydruków, dlatego zawsze trzeba sprawdzać czy wybiera się dobre materiały eksploatacyjne i czy będą w stanie one spełnić nasze oczekiwania. Druk laserowy – tutaj oprócz oryginalnego tonera można na pewno zdecydować się na zamiennik. Jednak trzeba się zastanowić czy taki zakup w ogóle ma sens. Często niższa cena jest kusząca, ale trzeba sobie powiedzieć, że takie urządzenia nie gwarantują dobrych wydruków i nie są do końca bezpieczne. Jak pokazują badania okazuje się, że zamienniki tylko teoretycznie są takie same.

W rzeczywistości nawet około 50% zamienników będzie wadliwych. Jak pokazują badania zamienniki będą tańsze, ale to wyrzucone w błoto pieniądze i w dłuższej perspektywie mogą nawet generować większe wydatki. A co jeszcze dodatkowo ważne to fakt, że wydruki z zamienników często nie są takiej jakości jakiej możemy oczekiwać. Dlatego, jeśli mamy dobrą drukarkę nie warto jej wystawiać na zagrożenie jakie będzie płynęło ze strony takich zamienników, które są niewiadomego pochodzenia i nie wiadomo jak będą działać na nasz sprzęt. Kupując dobrą drukarkę wybierajmy do niej również dobre materiały eksploatacyjne.