Drukarki laserowe
Od jakiegoś czasu drukarki laserowe stają się takim sprzętem, który jest masowo kupowany i to zarówno przez użytkowników indywidualnych jak i też duże firmy, które szukają dla siebie dobrego sprzętu. Najważniejsze wydaje się być to, że gwarantują one szybkie drukowanie dużej ilości stron i to właśnie zachęca do tego, by po nie sięgać. Jednocześnie są to wydajne urządzenia a sama jakość wydruków jest na zadowalającym poziomie. Takie drukarki dawniej były drogie, ale obecnie technika ich produkcji się zmieniła i dzięki temu można je kupić w niskiej cenie. Użytkownicy na pewno będą zadowoleni z tego, że sprzęt taki jest obecnie także łatwy w naprawie, dlatego nawet jeśli pojawi się jakaś awaria to nie będzie to stanowić dużego problemu, również dlatego, że mamy dostępne różne części zamienne.
W drukarkach laserowych znajdziemy następujące części zamienne: - Pickup roller lub feed roller - Separator lub Separation Pad - Transfer roller (elektroda rozładowująca) - Bearing - Łożysko wałka grzejnego lub wałka dociskowego - Thermistor - Czujnik temperatury drukarki - Fuser Gear - Zębatka - Fuser - Heting lamp / heating element (lampa grzejna) - Upper fuser roller / heating roller - Fuser slim sleeve - Pressure roller (wałek dociskowy) - Flag - Mechaniczny czujnik np. przelotu papieru - Delivery Roller Jak działa drukarka laserowa? Aby mogło nastąpić nadrukowanie obrazu na stronę konieczna jest współpraca między procesorem obrazu rastrowego oraz fuserem.
Procesor odpowiada za generowaną wiązkę światła, która trafia na wałek i wpływa na to, że na bębnie światłoczułym pojawia się obraz. Następnie toner może być przeniesiony na kartkę poprzez przyciąganie ładunków elektrycznych oraz dotyk. Gdy to już się stanie konieczne będzie jego utrwalenie i tutaj potrzebny jest fuser. Składa się z dwóch wałków. Rozgrzewa się do wysokiej temperatury przez co toner przy pomocy tych wałków zostaje tak jakby wprasowany w kartkę papieru i tak powstaje nadruk, który charakteryzuje się dobrą jakością oraz wytrzymałością.